Programmer working on his laptop

Kto programuje kasę fiskalną?

Po zakupie kasy fiskalnej, należy ją zaprogramować. Oznacza to wprowadzenie do pamięci fiskalnej wszystkich oferowanych towarów oraz usług. W dodatku wszystkie zaprogramowane pozycje muszą być zapisane w pamięci w taki sposób, żeby dało się bez żadnej wątpliwości precyzyjnie zidentyfikować określony produkt. Powierzchowne nazewnictwo uniemożliwiające identyfikację lub stosowanie jedynie określeń grup produktów jako opisów na paragonach, jest niezgodne z przepisami prawa.

Można sobie bez trudu wyobrazić, iż przy wprowadzaniu wielu pozycji do pamięci fiskalnej łatwo o pomyłkę. A pomyłki w tej materii niestety bywają kosztowne. Dlatego mimo możliwości i łatwości samodzielnego wprowadzenia danych do pamięci fiskalnej, bardzo często wykorzystywana jest usługa wprowadzania wszelkich niezbędnych danych przez serwisanta. Jest to rozwiązanie z pewnością wygodne, ale również i bezpieczne. Serwisant wprowadzi do pamięci kasy fiskalnej w profesjonalny sposób nie tylko wszelkie produkty i usługi, ale również przyporządkuje do nich odpowiednio wysokie stawki podatkowe. Ponadto do pamięci fiskalnej zostanie wprowadzona również aktualna data i godzina, a także informacje znajdujące się w nagłówku paragonu, a więc nazwa firmy, imię i nazwisko właściciela, adres punktu sprzedaży i tym podobne, niezbędne informacje. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie samodzielnemu wprowadzeniu wszystkich informacji, łącznie z bazą danych produktów i usług. Nie jest to zadanie trudne, ale może być czasochłonne i łatwo o pomyłki. Dlatego właśnie osoby, którym zależy przede wszystkim na czasie, decydują się na skorzystanie z usługi oferowanej przez serwisanta.


Zobacz profesjonalne terminale platnicze


Własna firma zawsze wiąże się ze zobowiązaniami. Obowiązek poprawnego rejestrowania sprzedaży do nich właśnie należy. Jednak nie jest to rzecz skomplikowana i nie należy się zniechęcać, gdyż nawet w przypadku braku umiejętności programowania kasy fiskalnej, z pomocą przychodzi usługa serwisanta. Dzięki temu w razie problemów w materii programowania kasy fiskalnej, nikt nie pozostaje z nimi sam, lecz może liczyć na profesjonalne wsparcie.